Kaup koheselt laos saadaval! Võimalus tasuda Liisi järelmaksuga.

Kuidas hoida oma köök korras? 10 nippi köögi puhtana hoidmiseks!

Kuidas hoida oma köök korras? 10 nippi köögi puhtana hoidmiseks!
Soodne köögimööblikomplekt ELI

Sissejuhatus

Puhta ja korrastatud köögipindade säilitamine on oluline nii hügieeni kui ka köögi mugava kasutamise tagamiseks. Siiski pole saladus, et ka kõige uuem ja suurem köök võib kiiresti muutuda segadust täis kaootiliseks ruumiks. Hea uudis on see, et mõne lihtsa nipi ja triki abil saad muuta oma köögi puhtaks ja meeldivaks keskkonnaks ning säilitada oma köögimööblit sellisena, nagu see oli ostes. 

Selles artiklis uurime 10 vahvat strateegiat, mis aitavad sul hoida oma kööki säravana, puhtana ja segaduse vabalt.

Loo igale esemele kindlaks määratud koht

Määra konkreetsed hoiukohad erinevatele köögitarvetele, nagu potid, pannid, nõud ja söögiriistad. Nii on kõigel oma koht, mis teeb asjade ärapanemise köögi koristamise ajal lihtsamaks. Panipaiga maksimeerimiseks ja esemete käeulatuses hoidmiseks kasuta selliseid asju nagu sahtlijaoturid, kappide organiseerijad, erinevad korvid-karbid ja rippuvad konksud. Pudeleid aitab hoiustada see Aspe veiniriiul.

Ruumisäästlikud organiseerijad on ka väljatõmmatava metallist cargoriiuliga cargokapid.

Korrasta kööki juba töö käigus

Puhta köögi võti on segaduse kõrvaldamine kohe, kui see juhtub. Selle asemel, et lasta mustadel nõudel kuhjuda või söögitegemise ajal avatud pakendeid kapi peal hoida, muuda harjumuseks köögipinna ja töövahendite puhastamine juba töö käigus. Pühkige tööpinnad, peske nõud või aseta need vähemalt kraanikaussi/nõudepesumasinasse ning pane koostisosad ja köögiriistad ära kohe pärast nende kasutamist. Kui segadustega kiiresti tegeleda, väldid koristamata asjade kuhjumist ja muutumist hiljem palju suuremaks probleemiks.

Kasuta kaitsvaid matte ja aluseid

Tugevate plekkide vältimiseks aseta oma köögi tööpindadele, sahtlitesse ja tiheda liiklusega kohtadesse kaitsematid või vooderdised. Neid matte on lihtne puhastada ja need säästavad sind kuivanud plekkide küürimisest ja mahakraapimisest. Lisaks võivad need lisada su köögile dekoratiivse hõngu.

Organiseeri oma külmkapp ja kuivainete sahtlid

Puhasta ja korrasta oma külmkappi ja kuivainete sahtleid regulaarselt, et säilitada värskus ja vältida toidu raiskamist. Viska aegunud tooted ära, rühmita sarnased esemed kokku ja kasuta parema nähtavuse tagamiseks läbipaistvaid anumaid. Riiulite, sahtlite ja karpide märgistamine võib samuti aidata kõigil teie leibkonnaliikmetel leida vajaliku kiiremini ja hoida asjad korras. Kasuta näiteks seda kleepsumasinat!

Prügisüsteem korda

Aseta oma kööki kergesti ligipääsetavad ja piisavalt mahukad prügikastid, et sa ei peaks pidevalt tegelema üle ääre kukkuvate jäätmetega. Lõhnade tekke vältimiseks soovitame kaanega prügikastide kasutamist. Tühjenda prügikaste regulaarselt ja samuti puhasta regulaarset prügikasti ümbritsevat ala – kapi sisemust ja põhja.

Ära unusta valamut ja selle ümbrust

Tihti seostame valamut küll mustade nõudega, kuid seda et ka valamu ise vajab regulaarset puhastust, kiputakse unustama. Peale kraanikausis toimetamist kuivata selle ääred ning ka valamu taga olev sein või seinaplaadid. Pühi oma valamut iga päev või vähemalt üle päeva pehme puhastusvahendi või söögisoodaga, et säilitada selle puhtus ja sära. 

Eelista looduslikke puhastusvahendeid

Paljud kaubanduslikud puhastustooted sisaldavad tugevatoimelisi kemikaale. Selle asemel kaalu looduslike puhastusvahendite, nagu äädikas, sidrunimahl ja söögisooda, kasutamist või kiika puhastusvahendite ostmiseks loodustoodete poodi. Need alternatiivid on tõhusad plekkide eemaldamisel ja pindade desinfitseerimisel ilma kemikaalidega seotud potentsiaalsete riskideta.

Loo iganädalane sügavpuhastusrutiin

Kuigi igapäevane köögihooldus on ülioluline, on iganädalane sügavpuhastusrutiin samuti puhta köögi säilitamiseks hädavajalik. Varu aega seadmete puhastamiseks, lõikelaudade kuumpuhastuseks ja raskesti ligipääsetavate kohtade pühkimiseks. Nende ülesannetega regulaarselt tegeledes hoiad ära mustuse kogunemise.

Investeeri kvaliteetsetesse säilitusanumatesse:

Investeeri kvaliteetsetesse säilitusmahutitesse, et jäägid oleksid värsked ja sahtlid ning sügavkülm korras. Vali mahutid, mis on hõlpsasti üksteise peale laotatavad, lekkekindlad ja mikrolaineahjus ohutud. Läbipaistvad anumad on eriti kasulikud, kuna need võimaldavad sul näha, mis seal sees on, ilma et peaksid neid avama.

Kaasa puhtust hoidmise harjumustesse kõik pereliikmed

Köögi puhtana hoidmine on jagatud vastutus. Julgusta kõiki oma leibkonnaliikmeid panustama, järgides lihtsaid reegleid, nagu oma nõude pesemine, tekkinud plekkide pühkimine ja esemete pärast kasutamist omale kohale tagasi panemine. Koos töötades saate tõhusamalt hoida puhast kööki.

Boonusnipp

Tihti asjad ei võta üldse nii kaua aega, kui meile tundub, et nad võtavad. Kui sa oled juba mitu päeva pahuralt pomisenud näiteks sassis kilekottide sahtli peale, siis ühel päeval kui kohv valmis või pudru podiseb, võta ette, et teed selle sahtli korda. Vaid ühe sahtli. Me ei pea ootama suvepuhkust või pikka nädalavahetust, et saaks muuhulgas ka selle sahtli korda teha. Vaid üks sahtel. Ajakulu maksimaalselt 15 minutit ning rahulolu 100% garanteeritud. 

Kokkuvõtteks

Puhas ja korrastatud köök mitte ainult ei paranda hügieeni, vaid parandab ka üldist toiduvalmistamise kogemust. Järgides neid 10 vahvat näpunäidet ja nippi, saad luua kutsuva ruumi, mis on vaba segadusest, mustusest ja mida on lihtne regulaarselt hooldada. Pea meeles, et just väike pingutus iga päev aitab hoida kööki puhtana, funktsionaalsena ja meeldivana kõigile, kes seda kasutavad.